| lowfive a întrebat:

Am de scris un articol pentru un ziar local pana maine si ar trebui sa fie ceva despre reinceperea scolii, dar nu neaparat. Aveti si alte idei? Sa fie ceva care are macar putina legatura cu scoala sau educatia sau activitati educative.

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Da. Toamna e asociata cu inceperea scolii si facutul muraturilor. e un anotimp mai "cenusiu", cand lumea se retrage in casa, se dedica studiului, activitatilor casnice, etc.

2 răspunsuri:
| ThinkPink a răspuns:

Cumparaturile de scoala

| Lucia_5229 a răspuns:

Pai eu as scrie asa ceva: despere fitele si imprezile din an in an ...adica in fiecare an penar nou, stilou, haine. de firma, ghizdan si ce mai cuprinde anul de scl:*.
Sper ca intelegi ce vreau sa zic si ca am reusit sa te ajut :*