| PisicutaMiauBAU a întrebat:

Am gasit o moneda care este intr-o limba asemanatoare cu araba..pe o parte are un cap de barbat cu par scurt iar sub el este o stea mica si pe partea cealalta aceeasi stea unita cu un fel de tron iar in stanga si in dreapta tronului sunt doi lei...pe tron mai este o coroana...nu stiu din ce data e..sunt scrise doua date. 2002 SI 1423.

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Fa-ne o poza.

| Păun_Tatiana_1995 a răspuns:

Numarul 1423 cred ca e data cand a fost facuta iar 2002 este posibil sa fie o seri pentru a nu putea fi falsificata