| Ciubotaru_Alex_2001 a întrebat:

Cine mai face colectii de trimbe in Bacau? Am multe dubluri si tripluri si nu am ce face cu ele.
Puteti sa lasati o adresa de e-mail pentru contact. Adresa mea este ciubotarualex2002@yahoo.com
Multumesc pentru schimburi.

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă ai dublete și triplete la o seamă de timbre, se cheamă că ai ceea ce se numește( în limbaj filatelistic) „deparaiate".
Cum foarte probabil sunt și ștampilate, nu valorează aproape nimic.
În magazinele de specialitate, filateliștii le vînd la naivi ( cîți ar putea fi pe acolo) la prețuri modice ( 1-2 lei) un plic de 100 de bucăți.
E foarte probabil că tu ai niște timbre care se vînd la plicuri, prin magazinele „Rompress Filatelia" ( dacă vor mai fi existînd acum), care nu au aproape nicio valoare, mai ales că nu găsești în aceste plicuri valorile mari din serii, pentru că aceste valori se tipăresc într-un tiraj redus.
Practic...nu ți le cumpără nimeni.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu stiu cati, colectionari de timbre mai exista, mai ales aici
Eu zic sa cauti un grup pe FB poate ai mai mult noroc.