.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a întrebat:

Am o prietena-Suzy, pasionata de muzica si m-a rugat sa va intreb urmatoarele:
"As dori sa cumpar o vioara Hora Reghin sau alta marca (dar sa fie buna) la mana a doua. Pe okazii.ro, cele sub 200 de ron s-au vandut. Daca aveti vreo idee va rog sa-mi spuneti(un site, un magazin, orice...)" Va multumesc anticipat tuturor! mihaibig grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt din Reghin.Maine o sa fug pana la magazinul de reprezentare sa intreb pe acolo daca stie cineva ceva...revin maine cu un raspuns.

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cauta si pe www. freecycletm, nu mai stiu daca si. com sau altfel, dar try, sper sa reusesti!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Am dat acum pe "freecycletimisoara" si mi s-a deschis! Acolo mai gasesti si alte directionari. Succes! si confirma, te rog! Psiho

Bula
| Bula a răspuns:

Vorbeste cu membrii fotmatiilor muzicale, care folosesc vioara: de la lautari la muzicienii din opere, teatre. Ei te pot indruma. De asemenea, se poate incerca la cei care se ocupa de repararea lor.
Nu stiu cat este de talentata prietena ta, ce studii si ce experienta are la / cu vioara, dar daca e buna, atunci investiti un pic mai mult si cumparati una de calitate, chiar daca costa mai mult! Viori BUNE se pot gasi deja la cca 500-1000 euro. Incearca sa negociezi pretul si poate poti plati si in rate, daca convingeti vanzatorul cu talentul pietenei tale!

assiris
| assiris a răspuns:

La Iasi exista un magazin special cu instrumente

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. explică:

@PSIHO -iti multumesc ca ai incercat sa ma ajuti dar site-ul acela nu merge deloc nici ''. com/. org/. ro''poate poti sa revii cu un site bun.iti multumesc pentru gest oricum

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. explică:

Multumesc mult adinabig grin
@psiho-auzi...nu poti sa-mi dai linkul cu site-ul? eu am incercat toate combinatiile cu site-ul tau si nu mergecrying
poate e o problema cu comp.meu dar nu cred...sad

| adr1an0 a răspuns:

Http://www.gliga.ro/ Aici poti sa vezi oferta de la Gliga Companies. Sunt din Reghin si iti recomand Gliga...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rhodococcus:depinde ce fel de vioara vrei. De exemplu : o vioara noua produsa in serie gen Reghin, Hora e cea mai slaba varianta. Daca vrei ceva mai bun, cauta o vioara veche, facuta de un mester. Nu trebuie sa te iei dupa eticheta ci dupa vechime, integritatea lemnului -fara fisuri si, desigur dupa calitatea sunetului. O vioara e ca vinul. Cu cat e mai veche si mai cantata, devine mai buna. O vioara veche, decenta, gasesti daca ai noroc, pe internet incepand cu aprox 1000 Euro. Eu am o vioara de vanzare mai mult decat decenta chiar daca e sub 1000 de euro http://bucharestcity.olx.ro/vand-vioara-veche-iid-19496668

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.hora.ro, trimite un mail acolo, sigur au o oferta foarte buna la pret si calitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am eu o vioara veche de veo 50 ani si e de reghin.Mai multe nu stiu sa-ti spun despre ea ca nu ma pricep.Stiu ca e veche ca e de la bunicul meu si e intr-o cutie de lemn care e putin deteriorata si cred ca necesit mici acordari daca crezi ca esi interesata contacteaze-ma pe email,, dorinadeva2000@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am eu o vioara de vanzare doar ca este de marime mica daca te intereseaza adresa mea de mess este merisha24@yahoo.com

| pboghita a răspuns:

Am o vioara veche, restaurata. Pt contact pboghita@gmail.com