| eusebiu27 a întrebat:

as dori sa imi cumpar un telefon dar nu am idee daca sa fie pe Android(si marca anume ) sau pe ios voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde...
Ce buget ai?

| alex495 a răspuns:

Iphone in general e pentru a te da mare. Singura diferenta e design ul meniului pana la urma. Ambele sisteme au probleme si se mai blocheaza uneori. Asta tine si de om ce face cu telefonul si daca ii da update la toate alea. Camera video e identica la calitate facand diferenta cateva functii sa ti ia ochii, nu e ceva revolutionar. Poti merge pe Samsung, telefoane trainice, 3 4 ani nu ai treaba, decat sa nu ti iei modelele edge, dupa cateva luni apare o dunga roz longitudinal pe ecran. In rest bugetul si modelul depind de tine. daca stai mai prost cu banii recomand modele A. Daca ai, recomand S urile. Si orice ai face nu ti lua Huawei ca vai Doamne e mai ieftin. Apar probleme de orice tip la ele dupa un an cam asa. Ori software de ti inchide apelul telefonul, sau nu ti arata cine te suna. Bateria s-a.m.d

| iDarkness a răspuns:

Salut, am citit doar 2 randuri din ce a scris alex mai jos si deja m-a facut sa rad. In fine, recomand Android din simplul fapt ca ai mai multa libertate din orice punct de vedere. Insa gaming-ul pe IOS e mult peste Android.

| Kimokato a răspuns:

Dacă vrei să descarci jocuri (și cu hack), muzică gratis ia-ți un Android. Pe iOS ai restricții multe și dacă vrei să trimiți ceva prin Bluetooth la alt telefon cu Android nu poți. Muzică poți să bagi pe iPhone doar cu ajutorul unui PC.