| anonim_4396 a întrebat:

Am pentru azi de facut tema la romana... sa fac o compunere despre" Maine" ma ajuta si pe mine cineva?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

"Maine" inseamna ziua de maine sau statul american cu acelasi nume?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orice compozitie are introducere, cuprins si incheiere, iar continutul trebuie sa reflecte titlul Poti sa il interpretezi pe "Maine" ca ziua urmatoare sau cu sens conotativ, de viitor si astfel sa vorbesti despre ce aspiratii ai!
Nu se fac teme pe site, altfel poate ca venea cineva cu intreaga creatie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Consreuiti trei enunturi in care verbul a fi sa aiba valoare morfologica de verb copulativ, predicativ si auxiliar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pffff.si eu am pentru maine de interpretat niste versuri si nu stiu.deci nu esti singuracrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da