| Antonela07 a întrebat:

Am scris o carte si vreau s-o public. Am inteles ca daca vrei aceasta treaba costa mult.De unde as putea primi sponsorizare? Si cum pot tipari cartea? funda!

Răspuns Câştigător
| Timi_Timea_1997 a răspuns:

Incearca sa umblii pe la cercuri de literatura,arata lumii o parte din creatia ta, intereseaza-te de la cei care au publicat o carte cum sa procedeze, sunt in general oameni foarte saritori, daca le place, poate te ajuta si sa o publici

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Citeste si articolul acesta, poate te ajuta:
http://www.feminis.ro/cariera/cum-se-publica-o-carte-338

Din articol poti afla lucruri interesante ca de exemplu ca editura Humanitas are pe site o sectiune unde poti trimite manuscrisul in format electronic, urmand ca acesta sa fie citit de un editor.

| Denis777 a răspuns:

As vrea sa scriu si eu o carte pana la 14 ani am trait prea multe, cum ai avut atata rabdare?

| ALEX2402 a răspuns:

Cel mai bine du-te la tipografia din orasul tau, ei sigur o sa stie cum sa te ajute mai bine
am avut un prieten care a publicat o carte de poezi si a platit cam 20 de milioane

| ChildrenOfBodom a răspuns:

Poţi începe să o postezi pe diferite site-uri, exemplu; facebook. iar dacă le va place ce ai scris. poţi face şi următorii paşi, baftă!

| felixbbimage a răspuns:

Poti sa ne contactezi pe adresa editurabbimage@gmail.com sau pe site-ul editurii, www.bbimage.ro, vedem despre ce este vorba si-ti facem o oferta.

| cristinelM a răspuns:

Pentru a o publica trebuie sa contactezi cateva edituri sa le trimiti un demo din carte (2-3 pagini sau mai mult) si sa-i convingi pe ei. O sa fie cam greu sa te duci la o librarie si sa vorbesti cu oamenii aia sa o puna la vanzare daca nu ai scos cartea printr-o editura cunoscuta.
Daca ai intre 14 si 19 ani poate te intereseaza : http://www.litera.ro/concurs.html?concurs_id=59
Poti sa incerci varianta sa o publici online si sa incerci sa iti faci reclama pe internet.