| Rafael123rrrdwefwe5rt a întrebat:

Hei.
Am 19 ani si vreau sa public o carte.
Am deja toata cartea scrisa (287 pagini). Aveti idee cam cat costa si unde anume pot sa o public?
Am cautat pe net, insa nu prea am gasit, asa ca imi las toata increderea in voi.
Funda.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand poti contacta o editura sau mai multe, care publica lucrari de genul cartii tale, le trimiti manuscrisul si, daca considera cartea buna, vei incheia cu ei un contract de publicare, caz in care vei primi si o suma si ei se vor ocupa de tiparire si comercializare.
Daca nu este interesata nici o editura atunci o poti publica pe propria cheltuiala, sens in care vei incheia un contract de tiparire cu o tipografie si va trebui sa te ocupi tu de comercializarea cartii.