| VintageRed a întrebat:

Am un ban mare, de argint, Kullrich, cu Carol I de 5 lei, din anul 1880 şi unul din 1882, ambii în stare perfectă. Cam cât aş putea primi de bucată?

5 răspunsuri:
| OoOAkaTZukyOoO a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la un schimb valutar/amanet si sa te interesezi! Poti primii o suma frumoasa...300 lei etc.

| stapanullumii a răspuns:

Mai mult decat daca i-ai topi si ai vinde argintul rezultat nu cred ca poti primii.

| DomnulSarma a răspuns:

Din punctul meu de vedere, poti vinde banii de ARGINT! Trebuie doar sa intrebi la magazin cu cat poti vinde argintul. Oricum, cred ca iti va zice vreo 35 lei pe gram.Conteaza ARGINTUL, nu leii care scriu pe el, deoarece nu se mai folosesc(Logic) happy. Multa bafta la vandut banii!

| VintageRed explică (pentru DomnulSarma):

Mulţumesc, dar au peste 200 de ani, si au totusi o valoare istorica...am vazut pe okazii.ro ca vindea cineva un ban exact ca al meu cu 250 de eur si vroiam sa stiu daca pretul nu este prea exagerat şi daca pot obţine şi eu o astfel de sumă happy

| DomnulSarma a răspuns (pentru VintageRed):

Pai,daca sunt 35 de lei pe gram, o sa iei vreo 1000 lei sau peste happy