| Pyskiss a întrebat:

Am vorbit cu o profesoara de canto de pe youtube.care are clipuri postate, siti arata cum sa faci vocalizele.ma rog, am intrebat-o daca are rost sa fac vocalize daca n-am voce, si am intrebat-o ca vreau sa-mi fac voce si cum reusesc, ea nu ma auzit cantand deoarece nu am avut cum sa ma inregistrez si sai trimit.si mi-a zis ca pot sa fac vocalize odata la 2 zile, dar sa nu cant prea mult, sau sa nu fac prea multe vocalize. si sa cant daca imi place. Mno ce sa zic la ce so referit cu asta. :S cum as putea sa-mi fac voceastraight face sfaturi

3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Ori nu este profesoara de canto, ori efectiv ti-a dat raspuns la misto, pentru ca daca cineva vrea sa se apuca de canto in primul rand profesorul trebuie sa-l asculte pe urma sa spuna daca merita sau nu sa se apuca si dupa asta daca are deja notiuni de canto / vor stabili ce si cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te rog imi dai detalii despre ea cotul sau noo lik cum vrei mersiiii

| Skm a răspuns:

Vocalizele îţi măresc ambitusul(distanţa de la cel mai grav până la cel mai acut sunet cântat de tine), deci, îţi îmbunătăţesc calităţile vocale. happy Cântăreţii sunt împărţiţi în 2 categorii: cei cu talent înnăscut şi cei care îşi prelucrează, care muncesc să aibă o voce bună.
P. S: Vocalizele nu sunt „fără rost".winking