| FaraNumePls a întrebat:

Multe persoane care au facut canto mi au spus ca am voce dar nu e suficient de lucrata si daca as merge la canto ar suna foarte bine. Uneori mai ma inregistrez cantand piese si le trimit anumitor persoane care s pro ca sa zic asa. Problema e cu părinții mei care ma descurajează mereu spunand ca n am voce si ca oricum n as ajunge nimic in domeniul asta.
Chestia e ca am si chitara si compun "piese" pe care momentan le cant prin casa cand sunt singur, vreau sa evoluez cu chestia asta.
Sfaturi? Mersi.

1 răspuns:
| Nevermind17 a răspuns:

Eu zic sa iti antrenezi o vreme vocea si sa te postezi pe Youtube! Daca pot ajunge cunoscuti persoane fara pic de cunostinta in muzica, cred ca o poti face si tu. Sau alta optiune ar fi sa le arati parintilor tai cantecele compuse de tine, sa le arati ca esti pasionata de asta si ca asta e talentul tau! Nu trebuie sa te lasi descurajata, trebuie sa continui! Canta-le un cantec, unul pe care il simti cel mai mult si care iti face placere.