| Ionuț_Gabriel_1994_Gb7E a întrebat:

Are cineva idee ce este acesta, si daca valoreaza ceva?
Imaginile aici: http://www.clickover.com/JqZ47

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

S-ar putea să valoreze ceva, eu nu pot estima, dar nu te grăbi s-o înstrăinezi, atât de ușor. Trebuie să te informezi, în mai multe locuri (de obicei, anumite muzee sunt interesate de așa ceva).
E o monedă foarte veche, cred că de pe timpul Imperiului Otoman. Dacă dai un search pe google, scrie fix așa, dacă vrei să o găsești:
"Ottoman Empire Coin" sau "Ottoman Coin" Ai toate șansele să o afli!
Scrisul e, mai mult ca sigur, în limba arabă, scrie ceva cu "The Sultan" (tradus în engleză).

PS. Uite, cred că ți-am găsit-o eu:
http://www.coinshome.net/......wSbUyw.htm

| Ionuț_Gabriel_1994_Gb7E explică (pentru floresdemayo):

Iti multumesc foarte mult. cu siguranta o voi pastra o perioada, vreau sa ma interesez cam cat ar valora.

| floresdemayo a răspuns (pentru Ionuț_Gabriel_1994_Gb7E):

Poți întreba din curiozitate, să vezi cât ți se oferă. Măcar, să știi la ce preț a fost evaluată. happy