| Cristchentian a întrebat:

As dori sa ii fac un cadou o carte fostei profe de limba si literatura romana. Ma puteti ajuta cu niste sugestii? Si normal ca dau fundita)

Răspuns Câştigător
| BellaCullen14 a răspuns:

Iubita locotenetului francez (John Fowles), Jurnalul Annei Frank, Rosu si negru(Stendhal), Portretul lui Dorian Grey (Oscar Wilde), Suferinţele tânărului Werther (Goethe). Sunt carti foarte bune, bine scrise si cu o actiune concentrata. Sper ca ti-am putut fi de ajutor!

6 răspunsuri:
| Necula_Roxana_2000 a răspuns:

O carte, unstilou.

| NAT0 a răspuns:

Să-ți zic sincer? Orice femeie se bucură la un parfum/o cutie de ciocolată și un buchet de flori. Dacă chiar vrei să-i faci cadou o carte, ceva special. Scrie tu o carte, nu e scump în jur de vreo 30 de lei. Și conținutul să fie viața ta până în momentul actual. Sau poți să-i iei un roman pe care o să-l pună în bibliotecă și o să moară acolo.
Baftă.

| mellisa_1721 a răspuns:

1001 si una de nopti.nu stiu exact unde ai putea sa o gasesti dar iti garantez ca se va bucura.

| Cristchentian explică (pentru NAT0):

Nu e acel gen de om. din stima fata de mine poate sa ia acel parfum, cutie de bomboane sau acel buchet de flori care se va ofili in cateva zile. am fost elevul ei timp de 8 ani si iti spun eu ca mai mult se va bucua de o carte care o va citi cu pasiune decat de flori sau bomboane.

| Cristchentian explică (pentru mellisa_1721):

Ma gindeam la "Fluturi" de Irina Binder

| ALGator a răspuns:

Poate o fi sătulă de clasici. Și e și ea om.