| stefanovlaura a întrebat:

as dori sa stiu daca exista o carte cu subiecte pentru titularizare la limba si literatura romana pentru invatamantul gimnazial ( clasele obligatorii )?! M-ati ajuta foarte mult, pentru ca pana in prezent am gasit decat pentru clasele I-IV. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La partea de pedagogie, exista niste modele pe internet, publicate de anul trecut. se da un fragment din programana- sau doua fragmente. trebuie sa alegi unul din acestea si sa scrii: o activitate de invatare pentru fragmentul acela, metodele folosite; apoi, tot pentru un fragment din programa, un altul, trebuie sa alcatuiesti cativa itemi de evaluare si sa comentezi nu stiu ce privind evaluarea.
asta la metodica. este foarte mult, coplesitor.

| stefanovlaura explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru explicatii! Ce-i drept, imi inchipuiam ca va fi ceva mai grelut, problema este ca noi la facultate nu am dezvolatat foarte mult ( pe partea de pedagogie ) astfel de exercitii... teoria o stiu, dar nu am avut niciodata in fata mea niste exercitii de genul! Am sa le caut pe cele mentionate de tine in raspuns! Multumesc inca o data pentru timpul acordat!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista o carte cu subiecte. exista o programa pe care o gasesti pe internet. cert este ca trebuie sa stii tot.

| stefanovlaura explică (pentru anonim_4396):

Imi inchipui ca trebuie sa stiu tot happy doar ca nu stiu exemple de subiecte pe partea de pedagogie...de fapt asta ma intereseaza mai mult! Multumesc pentru ajutor!