| DrAcUlInPeRsOaNa a întrebat:

Aztazi la ora de franceza doamna ne-a pus sa desenam un desen va rog sa-mi dati o idee pentru desen pentru ca nu am nicio idee

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

1. Ai făcut pleonasm.
2. Poţi desena: - o livada cu meri
- o pădure în plină toamnă
- un peisaj din curtea şcolii sau din curtea ta (dacă stai la casă)
- un măr, o pară, un strugure mov
- nişte brazi încărcaţi cu zăpadă
- un teanc de cărţi stând pe o ladă
- un peisaj frumos de primăvară
- un apus de soare la mare
- o dansatoare cu o rochie lungă roşie
- un coş cu legume
- tortul pe care îl vrei tu la aniversare
- un cer cu nori pufoşi (asta e mai mult pentru acuarelă: adica uzi pensula, dar mai înaint prefari albastru pe paletă. uzi pensula, dai repede cu ea pe foaie, apoi cu acuarelă şi să vezi ce frumos se estompează)
- o furtună
- cer cu fulgere
Cam atât... sper că te-am ajutat. Te pup şi baftă.

6 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Pai,deseneaza si tu steagul Frantei.e cel mai usor rolling on the floorrolling on the floor

| Pirkko a răspuns:

Curios... si noua ni s-a cerut asta... curios, hein? Eu am desenat o matura. Ti-o imprumut?

| Tzitzi12 a răspuns:

Pai uite ideei :
Un palmier
Turnul Eiffel
Fete sau baieti
Natura statica ( Vaza cu flori)
Cam atat...

| me1me a răspuns:

Un desen in franceza?;))
Glumeam, nu am idee, poate Turnul Eiffel?
Ajuta-ma cu un vot, te rog! http://econcurs.com/concurent-Sorina.html

| 123Valentin123 a răspuns:

Si noua la fel da noi am avut 15desene >
.

| DrAcUlInPeRsOaNa explică:

Blueangel1999 mersi pentru idei le-am desenat pe toate si dn de franceza a ales dansatoarea in roche rosie