| Anahiteamo a întrebat:

Am o tema la civica si ne-a dat sa scriem si sa desenam despre toleranta si egalitatea sanselor...nu am nicio idee. dati. mi si voi cateva. ce pot sa desenez in legatura cu asta?batting eyelashessi ce pot sa scriu?
dau funda pentru cele mai multe idei.winking

4 răspunsuri:
| RUMBURAK a răspuns:

Scrie despre toleranta minoritatilor.si egalitatea sanselor poti scrie despre copii rromi care ar trebui sa frecventeze scoala pentru a avea egalitatea sanselor.deseneaza un negru si un alb si un doctor de la crucea rosie care ii trateaza egal si o voluntara care la imparte paine si le citeste èpovesti unor grupuri mixte de copi de culoare si albi.pentru inspiratie cauta siteul unicef.

| YourDailyApple a răspuns:

Nu aveti idei pentru ca asa ceva ce a spus si @RUMBURAK ( si sunt de acord cu el ), nu exista la noi in tara.
Misoginism, rasism, homofobie, le avem pe toate :-J.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sar intimpla daca cetatenii unui stat n-ar da dovada si actiuni pro-sociale