| anonim_4396 a întrebat:

Bloody mary este o legenda adevarata?

115 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Daca nu ma insel, Bloody Mary este si porecla unei regine britanice de origine scotiana, Maria Stuart, supranumita astfe datorita unor evenimente sangeroase petrecute in vremea domniei sale legate de persecutarea unor supusi ai Mjestatii Sale, pe principii religioase.
O alta explicatie a numelui respectiv ar fi aceea ca numeste o fantoma care ar aparea in oglinda atunci cand este invocata.

| Negru_Ommu_1906 a răspuns (pentru April):

Este vorba de Maria Tudor happy

| TipulVerde a răspuns:

Nu, nu este. Ca orice altceva ce nu poate fi atins, vazut, auzit, filmat, pozat, demonstrat stiintific. #cough#! #cough#!
Inainte era cu god, dupa aia vampiri si sirene, acum Bloody Mary?!
"Hmm, what would Jesus do?"

| Mira8773 a răspuns (pentru TipulVerde):

Daca e sa o luam asa, nici pe Dumnezeu nu il poti atinge, vede, auzi, filma, poza sau demonstra stiintific, ci totusi credem, doar pentru ca nu poti demonstra stiintific sau cu dovezi concrete existenta ciuva, nu inseamna ca nu existawinking

| Tera a răspuns:

Pai daca imi aduc eu bine aminte legenda Bloody mary spune cam asa :Legenda spune ca Mary era singura la parinti, tatal ei fiind doctor.Intr-o noapte a gasit-o cu ochii deschisi si, cica, fara sa respire( moarta). La miezul noptii a sapat o gropa in gradina a pus-o pe Mary in cosciug si a ingropat-o in cosciug punanad o sfoara da care la suparafat a prins un clopot iar sfoara de un bat infipt in pamant. A prins clopotul ca daca cumva Mary era vie sa traga de franghie, clopotul sa sune iar tatal sau sa vina si sa o dezgroape.Mamaei a stat pe mormant si a plans in contiuu.Docturul, si-a dat seama ca o sa inghete asa ca a injectat-o cu somnifere, ea a adormit pe loc asa ca a dus-o in casa.Mary a tras de sfoara si clopotul a inceput sa bata dar nimeni nu a auzit-o.De dimineata cand tatal ei s-a dus la mormantul ei din curte a vazut batul cu clopot daramat a inceput sa sape cand a deschis cosciugul Mary era moarta si avea mainile pline de sange dar, nu mai avea unghii, ele era prinse de capacul cosciugului pe interior.

regenda spune ca daca la miezul noptii stai in baie si te uiti in oglinda in timpi ce te invarti de trei ori si spui Bloody Mary de atatea ori de cate ori te invarti, vei sta patru zile in coma si in a cincea vei muri.

Acum depinde de fiecare daca crede in aceasta poveste sau nu. Fiecare cu superstitiile lui.Eu una nu cred ca e adevarat.

| Bistoc a răspuns (pentru Tera):

Eu am auzit de o legenda, dar nu despre bloody mary.Te duci dimineata in baie la ora 6, 6 minute si 6 secunde si zici de 3 ori cuvintele ma joc.In spatele tau va aparea un copil cu o minge in mana.Va veni in fata ta si te va lovi cu MINGEA IN BOASE.Multumesc pa-pa

| Klara a răspuns:

Sunt multe legende cu Maria astarolling on the floor Nu va tine sa incercati, asa-i?

| YoLillyYo a răspuns (pentru Klara):

Am incercat ...doar ca n-a iesit nimic laughing

| Detecandy a răspuns:

Ce secstraight face am citit multe speculatii raised eyebrows unii ziceau ca trebuie cu 2 lumanari aprinse si una stinsa altii ca, cu 6 lumanari...ba ca trebuie so strigi de 3 ori ba de 6 ba de 12 chatterbox nu cred nimic laughing

| loryna a răspuns:

Eu una nu zic nici ca as crede dar nici ca ar fi o inventie... Oricum daca o faci cum trebuie poti sa invoci orice spirit dar eu cred ca nu e de joaca cu lucruri de acestea... Cat despre jocul asta eu zic sa il lasati deoparte. Sa o lasati si pe saraca Maria sa se odihneasca in pace laughing. Si pentru cei care au incercat si nu au patit nimic inseamna ca nu au prezentat un interes pentru Mary laughing Si asa cum credeti ca exista Dumnezeu si Sfinti asa sa credeti ca exista si opusul lor. Orice Ying are Yang-ul sau happy

| Lora_6439 a răspuns:

Legendele sunt povesti neadevarate. Deci nu. happy

| annemary_6392 a răspuns:

Sincer nu mai stiu ce sa cred worried; azi am aflat si eu de ea si m-am tot interesat de ea. dar nu stiu ce sa cred...worried

| Just mE:x a răspuns:

Hey.mai bine te uiti la filmthinking nu e cine stie ceoh go on.Si de fapt legenda vine de la o fata pe nume Mary Worth. care a fost acuzata de faptul ca este insarcinata cu diavolul si provocata sa spuna cine este de fapt tatal copilului din pantecele sale(care spre surprinderea nimanuilaughing era un tanar din sat) iar pedeapsa pentru faptul ca nu a recunoscut ca acel copil este fiul diavolului a fost urmatoarea: Mary a fost exclusa din biserica, legata de un copac si in fata sa i-a fost pusa o oglinda. dupa ce fiecare om din sat s-a "insemnat" pe corpul sau(adica i-a provocat diferite rani) ultimul barbat, care a fost si barbatul cu care Mary s-a culcat si a conceput copilul, i-a bagat cutitul in abdomen, astfel omorand copilul, atunci Mary s-a rugat ca orice ar fi in acea oglinda care o tortura sa o ia si pe dansa in interior, asadar spiritul a parasit corpul si a intrat in oglinda blestemand satul si toti satenii. Barbatul care a ucis-o si-a dat seama de blestem si vrand sa scape celelalte generatii a omorat toti satenii in numele razbunarii lui Mary Worth dupa care le-au ingropat oasele pe suprafata pe care urma sa se construieasca o biserica, crezand ca asta a fost tot. Si se spune ca daca te insemnezi(iti scrii numele cu ruj rosu) pe o oglinda, o oglinda ceea ce semnifica trupul lui Mary Worth si spui de trei ori "I belive in Mary Worth" oglinda se va sparge din ea iesind Mary si omorandu-te in semn de razbunare, desigur poti insemna mai multe persoane e ca un fel de blestem. dar ma intreb ce se intampla daca scrii numele unei alte persoane si spui ce ai de spus. scapi? sau tot tu esti omorat/a?thinking Stupidlove struck. dar curioslaughing

| ForeverAB2UTY a răspuns:

Da eu cred ca e adevarata.ca daca legendele n-ar fi adevarate n-ar exista era si o legenda cum ar fi ca iisus exista si intr-adevar arheoologii au dovedit ca legenda era adevarata mda cele 2 legende de tera sunt adevarate dar ma e una cica daca ai o sarcina si avortezi la miezu noptii sa o chemi pe bloody mery si sa ii spui: bloody mary ti-am omorat copilul ca sa o enervezi sau e una sa stai la miezu noptii in pragul usii si sa ii spui bloody mery vino si luptate cu mine si cica vine la tine dp ce adormi stii cum poti sa te convingi? incercandu-lebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se zice ceva despre legenda asta dar eu nu cred ca este adevaratawinkinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da exista d-ce uitatziva la legenda ei si o sa vedeti ca fete si un baiat au murit din cauze cumplite dar lasa crede ti ce vr3eti asta este parerea mea si a voastra nu imi pasa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

...nu mai stiu ce sa cred! din cauza voastra fraierilor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai din ce stiu eu Bloody Mary este o legenda, dar se spune ca daca esti tu (sau o alta persoana), intre orele 10 si 12 noaptea, in fata unei oglinzi, cu o lumanare in mana, spunand de trei ori Bloody Mary (in fata oglinzii) se spune ca lumina se va stinge si se va aprinde d e3 ori

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, eu stiu alta legenda cu bloody mary si ar fi cam asa:
Acum mult timp era o fata pe care o chema Mary si era singura la parinti.
Intr-o seara a posedat-o un demon si asa a devenit Bloody Mary.
E scurta dar asta e tot ce stiu despre ea.
PA pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sa crd...incerc la noapte. daca maine nu scriu inseamna ca am murit rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astazi 5. 08. 2010 eram cu niste fete, o verisoara, o prietena foarte buna si sora mai mica a acesteia. Am inceput sa spunem povesti de groaza iar Maria, prietena mea a spus ceva de Bloody Mary... ca trebuie sa ma invart de 3 ori in fata unei oglinzi cu un pahar de apa in mana, rostind Bloody Mary de atatea ori de cate m-am invartit! Zis si facut m-am dus in fata oglinzii si am facut ce spunea Maria. Toata ziua ne-am simtit ciudat, iar un stol de ciori ne-au urmarit. Mi-e frica... Nu mai stiu ce sa cred, nu stiu daca o sa apara. M-am inteles cu verisoara mea sa ramana peste noapte, ca sa ne protejam. Eu am avut curaj! Dar voi aveti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scz ca va spun dar de ce as veni la voi, romanilor, sunteti prosti, putiti si nu vreau sa ma intocsic...sunt o fantoma ce dracul:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, eu abia astazi am auzit de Bloody Mary, si sa stiti ca ma inspaimanta un pic deoarece nimeni nu a incercat pana acum chestia cu invocatul si nu stiu exact ce va avea sa se intample, sau unii zic ca au incercat dar de fapt mint ca sa se dea mari si tari... unii spun ca B. M. iti va aparea in oglinda si te va ucide violent. Eu am auzit de alta incantatie : 1. te duci in baie pe intuneric cu usa inchisa, 2. ai la tine 6 lumanari pe care le asezi in jurul oglinzii, 3. spui de trei ori Bloody Mary, 4. spui de trei ori : " eu tiam ucis fiul " iar apoi se zice ca o vei vedea in oglinda si te va ucide sau nu iti va face nimic depinde de persoana. acum nu stiu daca este adevarat dar este infricosator si nu stiu daca sa incerc sau nu, :-s va rog spuneti-mi si mie daca ati incercat si ce s-a intamplat dar SINCER happy multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna sunt eu fata care o scris penultima data pe pagina asta happy si am primit un raspuns jos? "da"? ce? ai incercat? raspunde clar te rog:X multumesc inca o datawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sincer sa fiu la inceput am crezut legenda. dupa ce am auzit faza cu oglinda...am incercat.nu s-a intamplat nimic. m-am *** pe mine de ras

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci prin urmare nu exista happy si legendele nu sunt adevarate, nu? eu nu am incercat dra cred ca o sa incerc in noaptea asta...happyalexandra

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca este dar nu stiu ce sa zic adica mi-e frica si toate chestiile astea da na daca exista, exista daca nu, nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu cred ca e adevarat desi la scoala eu si cu inca o fata am fost la baie cu lumina stinsa si usa inchisa si eu am vazut niste pantofi negri si fata aia a auzit:aici suntem a... si am fugit de am crapat pamantul si nu ne-am mai dus acolo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred pentru ca eu, in baie am facut acel ritual si mi s-a aratat in fata! Grosnic! Eu m-am convins si am ramas cu traume!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiu altfel legenda. Ca trebuie sa scrii pe oglinda din baie cu ruj rosu 3 nume de fete pe care le urasti si cu 3 lumanari aprinse si inca cu 2 -3 prsoane sa te ti de mana si sa spui in cor i belive in mary worth si cica fetele alea vor muri.Eu am incercat asta eram in excursie si nu aveam ce face.eu cu cativa prieteni si legenda asta nu am facut-o exact cum era am stat incerc 5 copii cu o lumina de la telefon in mijloc si am sp in cor. Dupa ora 12:00 ni s-a apasat clanta de la usa si vedeam cate umbre prin camera.Eu cred in asa ceva sincer

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am incercat si eu aseara dar. cu lumin a aprinsa in baie.laughing

si nu a a parut nimic. dar nu ma risc sa vad cum e cu lumina stinsa si cu lumanari:d