| GabrielaWnuCat17 a întrebat:

Bună,acum câteva zile am pictat un,, peisaj,, pe pânză cu culori acrilice, întrebarea mea este de ce nu se usucă culorile? De fiecare dată când ating tabloul mă murdăresc de culoare și pot să precizez că am băgat cam multe straturi de culori.

2 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

In intrebarea ta ai si raspunsul
Mai pune straturi de culori si mira-te ca nu se usca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca din cauza faptului ca ai pus prea multe straturi de culori iar din aceasta cauza nu se usuca.

Incearca sa pui pictura in apropierea unei surse de caldura.