| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce pot sa dau pentru ca am pictat o panza cu tempera si am uitat de acrilice si sa nu se stearga. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Rampo a răspuns:

Sunt spray uri/solutii de fixat culorile. Ingeneral sunt pentru acrilice, dar eu am folosit si pe tempera. Depinde si pe ce tip de hartie ai folosit. Gasesti la magazine cu produse de acest tip.
Uita-te la link ul de mai jos, e doar un exemplu, sunt solutii mai ieftine in magazine:
https://www.colorit.ro/vernisuri-spray-maimeri.html