| deea4u a întrebat:

Am o intrebare sau mai bine zis o sugestie. Vreau sa-mi cumpar un aparat foto sunt intre digital si profesional dar care e diferenta? Sunt obsedata de fotografii si am un buget de 7 milioane, puteti sa-mi remandati ceva? va rog

5 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Cum esti intre digital si profesional?(afirmatia ta arata ca nu prea sti nimic despre fotografie,. asta nu inseamna ca nu poti fi creativa). Cu bugetul pe care-l ai poti accede cel mult la un obiectiv(indiferent ca pentru aparat cu film sau ap digital), sau la un aparat compact. Daca citesti mult din domeniul acesta, daca vezi f multe fotografii ale unor profesionisti,... poti la un moment dat sa faci poze f interesante/bune si cu un aparat compact, caci nu aparatul te face sa "intrii in topuri" ci priceperea si talentul.

| AnonymousMm a răspuns:

Buna! Eu am un aparat digital Praktica de 6. 1 megapixeli.Sunt foarte multumita de el, avand in vedere ca l-am castigat la un concurs.Si eu sunt pasionata, mai bine zis innebunita dupa fotografii, dar stiu ca aparatul meu nu e cine stie ce, dar ma incanta pozele facut cu el si arata foarte binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si, ...care este sugestia ta?

| deea4u explică:

Da. nu aveam nevoie de critici ci de sugestiihappy

| ovidiuionita a răspuns:

Salut.
Toate aparatele acum sunt digitale. Fie ca sunt pentru amatori, semiprofesionale sau profesionale.
Cu 700 RON nu vei cumpara decat un aparat pentru amatori.
Cele semiprofesionale (gen D-SLR) pornesc de la 1200 RON noi, fara obiectiv, doar corpul.
In bugetul tau intra aparatele foto compacte. Din aceasta categorie iti recomand FujiFilm FinePix AV150, Nikon Coolpix L22, Sony Cyber-shot W310B sau Pentax Optio M85.
O zi buna.