| rozoreaandreea a întrebat:

Buna, am o intrebare.Soacra mea are un ceas care pare mai vechi si am dori sa stim valoarea sa sau cat de vechi este, ma poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca e din acela mare, orologiu, care și bate frumos, și dacă funcționează, se pot lua bani frumoși pe el. Dar, depinde și de model.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi al muzeul istoric din orasul tau sau din Bucuresti si cauta un evaluator. Acela iti poate spune adevarul, dupa ce evalueaza ceasul, contra cost bineinteles.
Atentie, daca nu are peste 100 de ani vechime, nu valoreaza nimic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim fara sa vedem trebuie sa stii modelul si anul de fabricatie a ceasului, un ceasornicar priceput stie sa estimeze valoarea ceasului, ceasul functioneaza sau este defect? Este ceas de mînă, de buzunar sau pendulă?

| Dismally a răspuns:

Ce marca este? Daca e ceva rusesc cum erau pe vremuri nu valoreaza nimic.

| blackann a răspuns:

Cum te-am putea ajuta? mergi la un ceasornicar sau la un magazin de antichitati.