| KimY a întrebat:

Am si eu o curiozitate! Stra-bunicul meu a luptat pe front in cel de-al doilea razboi mondial si a murit acolo, si din cate mi-au spus parintii si bunicii mei a fost inmormantat in Cehoslovacia! As vrea sa stiu daca exista acolo(in Cehoslovacia) un cimitir pentru eroii si unde ar putea fi acesta(in ce parte a tarii)! Dau fundita!winking

Răspuns Câştigător
| Anonimatttt a răspuns:

Http://www.once.ro/cimitire/cimitire_rom_slovacia.php nu stiu daca este bun... dar spers sa iti fie de ajutor

5 răspunsuri:
| Serenity_3531 a răspuns:

Sunt sigura ca sunt mai multe cimitire de acest gen in Cehia sau Slovacia (depinde in ce loc a decedat). Nu mai exista Cehoslovacia Acum e si mai simplu. Poti merge fara viza si te poti interesa la institutiile autorizate.

| Serenity_3531 a răspuns:

Uite aici un site legat de asa ceva. http://www.zf.ro/......a-2883279/
P. S. Trebuie sa stii pe ce front a luptat. Cu siguranta parintii sau rudele tale stiu.
Si strabunicul meu a luptat in muntii Tatra in primul razboi. Din fericire s-a intors acasa.

| alex2009 a răspuns:

Servus si bunicii mei au luptat pe front sunt multe cimitire de genul asta dar in general cei care mureau pe front erau ingropati ( aruncati) im gropi comune doar cei care chiar au avut noroc au fost dusi in cimitir al eroilor ai informatii foarte putine.

| KimY explică:

Stiu ca acum exista cehia si slovacia! dar pe vremea aia asa se numea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru bunicul tau dar sunt foarte multe cimitire