| ramonyca a întrebat:

am si eu o mica mare problema, acum 2 saptamani mi-am bagat piercing in buza [nu mi l-am facut eu] si prima saptamana n-am prea avut probleme, dar acum mi s-a umflat nu este foarte rau dar ma doare cateodata, as vrea sa stiu daca s-a infectat si ce pot sa fac in privinta asta`!

8 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

Foloseste unguent cu xilina. Citeste prospectul!

| motzata a răspuns:

Incearca sa pui niste ghiata sau sa te dezinfectezi cu apa oxigenata...si eu am pierce in nas si am avut aceeasi prb ca si tine...doar ca mie d la farmacie mi-au dat apa oxigenata si o crema si m-ai zis sa-l misc mereu ca sa se invetzewinkingsper sa fie d ajutorwinking

| ramonyca explică:

Poi problema e ca i-am intrebat pe unii care au avut ce pot sa manance si au zis ca orice, si cred ca d-aia prima saptamana am avut grija sa nu mananc sarat, etc da am auzit ca nu-i nmc daca mananc oricecrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

foloseste H2O2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt impotriva piercing -urilor dar nu le agreez deloc am prieteni care si au pusw si au si ei aceeasi probleme ...au fost la medi si au urmat ceva tratamente ...aqr fi bine sa mergi si uh

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te doare rau scoate-l 3-4 zile si pune-l ori in spirt ori in apa oxigenata si dupa aia bagaliarasi succes!

| buburuzzz a răspuns:

Ar trebui sa te puna putin pe ginduri feptul ca prima saptimana nu ti-a durut! insa nu te ambala prea tare... cel mai bine ar fi sa treci pe la medic... daca ar fi ceva probleme el va sti ce sa faca iar daca e o simpla durere vei sta linistita ca nu e nimic grav, succes

| denizuk28 a răspuns:

Daca te dore ar trebui sa ti-l scoti si sa il lasi 2-3 zile intr-un paharel cu spirt si dupa aceeia sa ti-l pui din nou. Sper sa te simti mai bine.