| IcsD a întrebat:

Am terminat de citit o carte si nu mai stiu ce sa citesc. Ce carti ati citit si v-au impresionat: de dragoste sau orice,? Mentionez ca imi plac cele cu suspans, ceva actiune si in care personajele sunt mai chinuite sufera cum a fost Vitoria Lipan din Baltagul sau copilul din Singur pe lume.

12 răspunsuri:
| Pisicuța a răspuns:

Jurnalele Vampirilor :X
Cartile de Jules Verne.

| alexandrucorsate a răspuns:

Degeaba sti sa citesti daca nu ai citit Biblia.

| yoo23 a răspuns:

Da, Baltagul e interesant.Incearca si Mara, sau Ion. Plus ca Ion se da la bac.

| AnonymousMm a răspuns:

La Medeleni, Lorelei -Ionel Teodoreanu
Scrisoare de dragoste, Invitatia la vals, Elevul Dima dintr-a saptea- Mihail Drumes
Maitreyi-M Eliade, Romanul adolescentului miop, Nunta in cer:X
Rosu si negru-Stendhal
Alexandre Dumas-Cei trei muschetari, Dupa douazeci de ani
Si nu imi mai amintesc ce am mai cititbig grin, insa iti recomand orice de M Eliade, mie imi place f mult...

| PralineFine11 a răspuns:

Robinson Crusoe-Daniel Defoe
Colt-Alb-Jack London

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Iti recomand sa citesti si Maitreyi de Mircea Eliade.
Este un roman de dragoste.
Sunt sigura ca iti va placea.

O seara placuta!happy

| DeeaLove08 a răspuns:

Copiii Capitanului Grant, de Jules Verne
Inger Luptator, de Pearl Buck
astea doua le-am citit eu si mi-au placut mult love struck. sper sa iti placa si tie happy

| Akira a răspuns:

Pe aripile vantului

| Eyshan a răspuns:

Carti de Karl May, David Copperfield(e in genul lui Singur pe lume)

| hp1uk a răspuns:

Incearca Mecanica inimii de Mathias Malzieu.
Daca vrei cu ceva suspans, poate Dracula de Bram Stoker. E interesanta prima parte dar la sfarsit e cam plictisitoare.
Mi-a placut Noaptea de Sanziene de Mircea Eliade.

| anca95deea a răspuns:

La Medeleni - I. Teodoreanu
Invitatia la vals, Scrisoare de dragoste, elevul Dima dintr-a VII-a - M. Drumes
O plimbare de neuitat, Ultimul cantec - N. sparks
Viata furata - J.K.Benes

ai putea incerca si cartile Ceciliei Ahern

| aurica_4849 a răspuns:

De veghe in lanul de secara, maitreiy