| User2004 a întrebat:

Am urgent nevoie de o parere. Este un concurs la care particip. Trebuie sa fac ceva din materiale reciclabile. Nici pe internet nu gasesc mai nimic. Vreau ceva original daca se poate. Sa nu am nevoie de multe materiale si sa fie frumos. Pe internet am gasit doar un om de zapada facut din pahare de unica folosinta sau din 2 baloane cu ata. Dar aveti si alte idei mai inspirate si mai creative?
>- Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pachete de tigari goale si faci un robot, sau dopuri de bidoane sa faci unu mai mic

| dolceromania a răspuns:

Elicopter din peturi, submarine.

| ElenaSt2011 a răspuns:

Buna. Incearca sa tai pe lungime fasii din mai multe prosoape vechi, le cosi cu ata la capete, le impletesti in trei (la fel ca parul lung al fetelor) si faci stergatoare de picioare, in forma de spirala. (Am vazut un video pe net in acest sens, dar nu am salvat link-ul).
Sau umpli inimioare si jucarii de plus cu haine vechi (oricum nu stie nimeni ce este inauntru).