| IonelaaYoni a întrebat:

Ar putea cineva sa imi zica semnificatia cuvantului PINOTECA?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pinacoteca este o colectie mare de tablouri.

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

" Cuvântul pinoteca nu este în dicționar. Iată câteva sugestii: "
https://dexonline.ro/intrare/pinacotec%C4%83/42733

| IonelaaYoni explică (pentru CM7YRE):

Inteleg ce imi trimiti dar nu e acelasi cuvant, posibil sa aiba legaturi intre ele.

| CM7YRE a răspuns (pentru IonelaaYoni):

Imi pare rau, chiar n-am auzit, poate e o similaritate sau cineva s-a exprimat gresit, cine stie. Scuze daca nu a fost de ajutor.

| CuriousStuff a răspuns:

Poate VINOTECA- Colectie de vinuri din diferite soiuri, cupaje si din ani de recolta diferiti.
Pinoteca nu exista. Poate sa fie o struto-camila intre "pin' si "oteca" care ar putea insemna o colectie de lucruri facute din pin sau de bucati de lemn, dar nu cred ca exista asa ceva.