| EmptyMind a întrebat:

Buna. Caut cartea "Calea Luptatorului Pasnic" de Dan Millman si pe toate site-urile scrie stoc 0. Stiu ca este si in format electronic. Eu va rog frumos sa ma ajutati sa gasesc una tiparita. VA ROG daca are cineva aceasta carte si vrea s-o vanda o cumpar cu placere. Sau daca stiti vreun site unde apare in stoc va rog dati-mi-l. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Necrophagist a răspuns:

Best sellerul best sellerului? trebuie sa fie macar la sala de lectura.
daca as intelege ce anume iti place din ea as putea da alternative

| EmptyMind explică (pentru Necrophagist):

Da, din pacate nu am gasit-o. Dar o voi cauta din nou! Apreciez foarte mult ajutorul. Chiar voriam sa cer titluri. As prefera carti genul Calea Luptatorului Pasnic sau Martin Eden de Jack London. Carti pline de intelepciune, carti de autoeducare pline de caderi si urcusuri. Citeam o data in Romanul Adolescentului Miop de Mircea Eliade despre o carte Brand, sau Brandon, ceva de genul. O stiti cumva? Multumesc de ajutor!

7 răspunsuri:
| Necrophagist a răspuns:

Scrii corect si totusi nu mergi la biblioteca, ciudat

| Necrophagist a răspuns:

Am impresia ca esti cam complex pentru ele, nu spun ca acel concept de bildungsroman este de desfiintat ci cel mai bine nedescurcam neghidati.Carti care sa spuna am descoperit aia si aia probabil sunt,gen Hesse dar sunt de duzina,cu lucruri fugitive si inflorite. Daca ti-e de ajutor ne putem da propriile experiente, tot mai util dialogul decat ghidul pe care imi amintesc ca il cautam si eu, acel ingredient magic care sa iti puna in fata deodata toata spiritualitatea. Daca ar fi atat de simplu oamenii care cauta ar avea doar 2 rafturi de carti lucioase dar de obicei si mai ales la mine revelatiile veneau abia dupa ce ma injuram in gand de multe ori cu bibliotecariilaughing
Enfin, daca inca mai crezi in ideea cartii schimbatoare o sa ma gandesc la niste titluri de discutat pe privat

| EmptyMind explică (pentru Necrophagist):

Buna ziua. Am incercat sa va trimit un mesaj insa nu ma lasa sistemul. Daca vreti sa discutam mai usor si aveti yahoo messenger e-mailul/id-ul meu este:
gorgan_razvan2000@yahoo.com
Va multumesc!

| EmptyMind explică:

La biblioteca nu este cartea happy