| amalita a întrebat:

Buna,
caut numele unui film pe care l-am vazut la televizor acum vreo 15 ani. Eu imi aduc aminte ca se numea ceva gen Charlie, dar nu il gasesc. Era un film de epoca, romantic, despre o fata care se casatoreste cu un rege, la inceput nu se suportau dar in final ajung sa se iubeasca. Daca stiti numele filmului, va rog sa imi spuneti.

3 răspunsuri:
| Live.Laugh.Love a răspuns:

Charlie si fabrica de ciocolata? laughing
Ana si regelelaughing
nu stiu

| lia a răspuns:

"Anna and the King"!
Si mie imi place acest film, cred ca l-am vizionat de cel putin 5 ori.

| amalita explică:

Buna, va multumesc pentru raspunsuri, dar nu este nici unul dintre ele. Actiunea se intampla undeva in secolul 15-16, o tanara este casatorita impotriva vointei ei cu un rege/duce francez, nu se iubeau la inceput, ea este rapita, sotul o salveaza si totul se termina cu bine.Era o comedie romantica.