| Diana6185 a întrebat:

Buna happy
Ce carti imi recomandati? :* Descrieti-le putin, sa imi dau seama despre ce este vorba!
Multumesc anticipat! ( Fundita big hug )

Răspuns Câştigător
| LigiMe99 a răspuns:

Cartile mele referate au fost cele din seria "Twilight". Este vorba despre niste vampiri "vegetarieni" (care beau doar sange de animal) Edward, Rosalie, Alice, Emmet, Esme si Charlisle. Acestia traiesc intr-un orasel mic numit "Forks". Edward, unul dintre cei 2 eroi principali, se intalneste cu Bella Swan (celelalt personaj principal), fiica sefului politiei. Parintii ei erau divortati, mama ei locuind in Pheonix. Edward si Bella se indragostesc nebuneste unul de celalalt, dar mirosul sangelui Bellei il innebuneste pe Edwrd. Vor putea ei oare sa aiba o relatie fara ca viata Bellei sa fie pusa in pericol? Acestia vor avea peripetii, dar oare vor reusi sa ramana impreuna? :d CITESTE SI VEI AFLA! devil Sper ca te-am ajutatwinking

6 răspunsuri:
| CartideCitit a răspuns:

Recenzii pentru carti gasesti aici : http://www.cartidecitit.ro. Citeste recenziile si alege ce-ti place :)

| fuckThisLife a răspuns:

Depinde ce carti iti plac tie.mie de exemplu imi plac cele politiste,si am gasit niste carti scrise de anthony king(politia criminala,cazuri speciale)in care actiunea tine de la inceput pana la sfarsit,cred ca e de ajuns daca iti dau doar titlurile unor carti,ursoaica ucigasa,crime in serie, colectionarul de cadavre, droguri si moarte la los angeleshappy

| noktambul a răspuns:

1."Un veac de singuratate" - Gabriel Garcia Marquez. O carte care te va captiva de la prima pagina si cu greu o vei lasa din mana. Cu totul altceva decat ai citit pana acum. O carte cu personaje iesite din comun care traiesc evenimente iesite din comun. Dar iti vei da seama de asta doar dupa ce termini cartea. Asa de bine reuseste autorul sa te captiveze si sa te transpuna in atmosfera universului creat de el ca, atat timp cat ii citesi cartea, personajele si intamplarile ti se par foarte firesti, desi nu sunt deloc asa. Iti va place foarte mult! Si dupa asta vei mai cauta si alte carti ale lui Marquez. 2. "Cartea de nisip" - Jose Luis Borges. Dar numai dupa ce l-ai citit pe Marquez. 3. "Matusa Julia si condeierul" - Mario Varga Llosa : o minunata poveste de dragoste si nu numai. Un alt scriitor caruia ii vei cauta cartile.

| Xlove64 a răspuns:

Http://www.raobooks.com/raobooks_colectii_detalii.php?col_id=44
Fiecare carte are descrierea ei :]
Sunt super cartile

| c0rL a răspuns:

Desi esti fata.cartile politiste,te tin in priza
Adica au acel mister,care te face sa nu lasi cartea din mana, pana n`o termini de citit.Agatha Christie` recomand in special! actiune complexa,mister,crime. Totul curmat de niste povesti care au ca tema iubirea, despartirea, averea (etc).
Sau poti sa alegi ceva de dragoste!

| Papadie02 a răspuns:

Toate cartile lui Paulo Coelho (Brida, 11 minute,La raul piedra am sezut si am plans,Vrajitoarea din Portobello, Zahir, etc.) Sunt toate bestselleruri si sunt exceptionale. Se inspira din povesti reale si priveste toate povestile din alt unghi.Ti le recomand cu drag.