| LexaPerplexa a întrebat:

Hey happy Ce carti imi recomandati? Descrieti un pic sa aflu despre ce e vorba.
P. S : Am 12 ani, fara ceva dificil, as vrea ceva palpitant [merg si povestile de dragoste, numai sa nu fie iubire, iubire, daca stiti la ce ma refer.hee hee].

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Winnetou - Karl May
20.000 leghe sub mări - Jules Verne
O călătorie spre centrul Pământului - Jules Verne
Castelul din Carpați - Jules Verne
800 leghe pe Amazon - Jules Verne
Seria Harry Potter...

Dar cea mai frumoasă este Winnetou... Ți-o recomand.

Baftă

| Unffox a răspuns:

Ceva usor thinking

Circul Ororilor by Darren Shan e o carte usoara, care prezinta sumar aventurile a doi buni prieteni, care au parte de surprize neplacute. La inceput va parea oarecum horror din rpicina paianjenelor, dar de fapt e chiar funny pe sfarsit. Apropo e prima carte dintr-o serie de 12 volumewinking

| Andra_9680 a răspuns:

Vise Interzise de Judy Gill
Cateva lucruri despre ea`:

Jason-un straint senzual,care`i ghicea dorintele nerostite si i le implinea.
In mijlocul unei furtuni, un barbat ranit ajunge in pargul casei ei, soptindu-i numele--iar Shell Landry nu`i poate refuza nimic lui Jason O`Keefe.Cand o ia langa el in pat si o saruta cu patima isi da seama ca este doar un starin, dar simte ca`l cunoaste de cand lumea.
Oare va reusi puterea dragostei sa-i tamaduiasca pe amandoi?

Mersii`:X