| diddy_2463 a întrebat:

Ce poti deveni daca urmezi o facultate de arte plastice? Adica ce meserie poti avea.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Teoretic poti avea orice meserie, adica poti sa urmezi orice facultate. Dar de cele mai multe ori se merge pe tot ce tine de arte plastice, de design. Deci ideal ar fi sa urmezi o facultate de design (vestimentar, ambiental, graphic design, design de produs, web design). Dar poti sa devii si pictor, sculptor... Depinde la ce esti bun, si ce te atrage mai mult. Oricum, ai de unde alege. Succes!

3 răspunsuri:
| IoanaTempah a răspuns:

Pictor, profesor de educatie plastica, desenator

| kapsaTor a răspuns:

Pai,incepind cu profesor pina la designer si multe altele.

| blackangel_7400 a răspuns:

Profesor de arte plastice, pictor, dizainăr pentru interioare, pictură bisericească.