| diddy_2463 a întrebat:

Daca vrei sa intri la o facultate de arte plastice, iti trebuie neaparat un liceu cu profil de arte plastice, sau poti intra si cu alt profil?(ex mate-info, filologie)

Răspuns Câştigător
| didi12 a răspuns:

Eu din cate stiu nu are importanta la ce liceu esti, cu falcultatea la care vrei sa dai.Adica,multe persoane mi-au spus chestia asta.Insa,daca vrei sa intri la aceasta facultate,cu siguranta iti va folosi un liceu cu acelasi profil.
De exemplu, daca esti la un liceu cu profil filologie, nu iti va ajuta la nimic daca tu vrei sa intri la o facultate legata de matematica.
Sper ca te-am ajutat.wave

2 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

La cluj si la timisoara sunt cele mai bune locuri pentru arte plastrice. categoric n'ai nevoie de un liceu de specialitate. trebuie doar sa treci examenul de admitere (la cluj ai mapa cu lucrari+examen desen). Cunosc pe cineva care a terminat liceul teologic si acum e in anul II la grafica (arte plastice).pe scurt.n-are importanta. Dar va trebui sa te pregatesti pentru admitere daca vrei sa dai la arte

| ellapyssy a răspuns:

Nu iti trebuie neaparat liceu cu profil de arte plastice.la facultatea de arte plastice poti intra si daca ai profil de mate-info...si parerea mea.cea mai buna e la timisoarawinking