| 1234567891011D a întrebat:

deci mie imi place de un baiat dar si prietenei mele ii palce...baiatul acela intr-un fel sau altul vrea sa stea cu prietena[de fapt asta am auzit]. Intr-o seara am iesit singura din liceu si el mai era cu un baiat, am facut cunostiinta cu baiatul respectiv, am vorbit si l-am adaugat in lista p mess si m-a intrebare dk sunt fata respectiva.Cum sa fac sa-mi dea atentie, ce ma sfatuiti?

8 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Daca vrei un sfat sincer, eu ti-as spune ca totdeauna in viata trebuie sa te gandesti ca nu-i bine sa faci altuia ce nu ti-ar placea sa ti se faca tie. Daca acea fata e preferata lui si ea ii raspunde la sentimente, corect ar fi sa nu te bagi intre ei. Iar daca va fi sa nu se inteleaga si el te va vedea pe tine, va fi o bucurie sa stii ca n-ai stricat nimc.Lasa lucrurile asa cum sunt, fiindca mai bine decat tine lucreaza destinul.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si, cam ce cauta intrebarea ta la categoria asta?

| Good Cat a răspuns:

@ ardnaxur1961 si cuceritul baietilor e o arta...winking laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vorbesti cu el daca intre voi s-a format o relatie de prietenie. Dar ai grija pentru ca s-ar putea sa te certi cu prietena ta din cauza acestui baiat, incearca sa vb cu ea si sa-i zici cum stau lucrurile.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca esti mai indrazneata ai putea pur si simplu sa-l intrebi daca te place sau nu... daca esti mai timida bate si tu apropouri intreaba`l cam ce fel de fete ii plac chesti de`astea da mai subtil sa nu`si dea seama si vezi daca te incadreziwinking

| fluturasul a răspuns:

E destul de de aiurea situatia. Nu poti forta o persoana sa te placa dar poti incerca sa te faci placuta, sa arati ca ai inredere in tine. Mai poti atrage atentia prin fiind altfel decat altii, daca esti diferita esti speciala

| Engel a răspuns:

Pai daca vrei sa fii cu el lasa-l pe el sa faca primul pas chiar daca e riscant(poate nu o sa-l faca niciodata). Daca vezi ca trece pre mult timp treci in actiune sau uita-te mai bine la el... poate nu e chiar Fat-Frumos si iti irosesti timpul degeaba.
Am fost in aceeasi situatie, dar deodata parca am vazut cum arata cu adevarat...nu doar fizicul conteaza.

| 1234567891011D explică:

Din greseala am dat la categoria asta, vroiam sa o adaug la adolescenti... dar am dat clik din greseala p categoria asta:''arta si cultura"