| mary a întrebat:

Aseara am iesit putin cu o prietena sa ne plimbam. au mai venit doua fete sa se plimbe insa ele erau cu rolele. apoi pe prietena mea o suna un baiat caruia ii place de ea si o intreaba daca poate sa vina si el. ea a acceptat. baiatul este de fel mai retras si mai timid (ca si mine).(ups! am uitat sa spun ca si mie imi place de el), si spune ca nu a mai avut nici o prietena pana acum. a incercat sa stea langa prietena mea, sa vorbeasca cu ea dar pe ea nu o prea interesa.mai mult am vorbit eu cu el si ne intelegeam super bine dar el tot pe ea o place si vrea sa fie cu ea. la un moment dat am crezut si eu ca ma place dar cand mi-a cerut nr. de telefon al prietenei mele mi-a cazut cerul in cap. si totusi... el se poarta frumos cu mine. voi ce credeti?

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Isi vede doar interesul.Normal ca se simte intrigat de refuzul prietenei tale si va continua sa incerce sa o cucereasca pe principiul:"ce nu reusesc ma ambitioneaza inzecit"winking
Ramai amica cu el, dar nu te indragosti de el.Pentru binele taubig grin

| Elena1234456 a răspuns:

Poate ca vede in tine doar o amica comuna sad din pacate nu prea ai sanse, daca nu vrei sa devii manta de vreme rea.

| HBK a răspuns:

Pai in primul rand, fii foarte atenta si precauta.Baiatul,timid,dar se foloseste de tine in scopul de a ajunte la prietena ta, sa nu crezi ca ii place de tine, te vede maxim ca pe o amica si atat.

| Frogie a răspuns:

Nu ai de ce sa fii geloasa, mai ales ca ea e prietena ta. Ar trebui sa te bucuri pentru ea. Cat despre faptul ca tie iti place de el, iar lui de ea. nu prea ai ce face; nu poti schimba sentimentele cuiva. Poate cu timpul va reusi sa inteleaga ca prietenei tale nu`i pasa de el, si vei avea o sansa. Dar acum e mai bine sa nu fortezi lucrurile. Lasa`l pe el sa vada! Bafta!

| mary explică:

Va multumesc pentru raspunsuri... totusi eu aveam sentimentul ca el ma vede ca pe o amica. c'est la vie...

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Este cea mai frumoasa poveste de dragoste in 1 rand iar in al 2 lea rand incearca sa ii dovedesti baiatului asta ca este totul pentru tine si nu te intimida sa iti spui sentimentele ( fi tare )
Iti urez mult succes! happy

| GabiCh93 a răspuns:

Mai incearca...
tongue

| DianaAndreea90 a răspuns:

Sunt satula de chiestia asta. Si prietena mea e la fel crying absolut la fel, deci toti vor sa fie cu ea. Si eu am patit exact aceeasi chiestie ca si tine. Si mie mi-a cerut unul cu care ma intelegeam bine si bla bla bla, nr ei. Dar am trecut peste. Si totusi, oricum pe ea o place in tine vede doar o ''apropiatoare'' ca sa zic asa. Cu ajutorul tau ajunge mai repede la ea. Cel mai bine e sa il lasa ca pe un prost. Pur si simplu zici ''NU ma bag''. Sau incerci sa-i zici ''Niciodata nu se va uita la tine'' ''Nu te place, nu intelegi''? Uneori esti luata de prosta cu atata bunatate. Iar rautatea este binevenita uneori.

| jjijnbbhfsrt a răspuns:

Eu zic sa cauti altul, pentru ca asta e cam fraier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...cum a zis si Gabita sa mai incerci ...si poate ar trebui sa stie si el ca il placi