| daniela_9291 a întrebat:

vechea problema cu baietii.De la inceput zic, ca sunt fooooaaarteee incapatanata.Imi place de un baiat, ma place un alt baiat.Sunt foarte confuza, nu stiu ce sa mai fac pe baiatul pe care il plac, il ador, mi-as da viata pentru el.Il plac de 2 ani, la inceput el m-a placut, eu m-am comportat urat cu el, nu-l placeam, dupa aceea eu l-am placut. A urmat o intreaga poveste, prietena mea i-a zis, iar el a zis ca nu vrea sa fie nici macar amic cu mine fiindca sunt uratarolling on the floor. Din plans am dat-o in ras cand am auzit motivul. Dupa a zis ca nu mi-a interzis sa nu il mai plac si ca se simte prost din cauza a ceea ce a zis. Dupa ce s-au intamplat toate astea, incepuse sa se ingrijoreze pentru mine, am fost intr-o excursie cu el, ii era teama sa nu mi se intample ceva, se speria daca puneam un pas gresit sau ceva de genu.Tot in acea excursie il bagam in seama, il ajutam etc. El a vazut asta si vroia sa stea langa mine oriunde. Dupa aceea i-am bagat id-ul in lista, am vorbit, a fost de treaba prima data, in alta zi l-am intrebat cat i-a iesit media si a zis ca nu stie si a iesit dupa mess...alarmata am intrat pe ydetector, imi daduse ignor.Simteam ca morsad...Mereu se uita la mine foarte atent.
Acum sunt impreuna cu un alt baiat, dar nu il plac, dar el ma place mult, tine foarte mult la mine.Nu stiu ce sa fac.

Va rog dati-mi un sfat ce ar trebui sa fac

5 răspunsuri:
| briana a răspuns:

Nu e bine pentru tine sa ai o relatie cu un baiat pe cre nu il placi. In plus il ranesti pe acel baiat pentru ca te ibeste si u nu. Rupe relatia ca sa nu i faci rau actualului. Nu renunta la baiatul cu care ai fost in excursie pentru ca si el te place dar nu e sigur de sentimentele pe care le are pentru tine. Daca vrei sa fie al tau flirteaza in fata lu cu baieti draguti iar atunci cand vb cu el ofera-i ceva mai multa atentie fal sa creada ca e mai special. Ai rabdare si va fi al tau.

| LRO a răspuns:

Ce sa spun greu gasesti pe cineva cu timp sa iti citeasca ce ai scris dar nu stiu... daca iti da ignore pe mess si te evita,atunci mai bine nu il bagi nici tu in seama, si asa el vazand ca e evitat va cauta cat mai mult prezenta ta, si poate va combinati la Vodafone(glumesc cu vodafoneul)...mult succes cu el

| Darklightt a răspuns:

Pai spune-i unui prieten de-al lui sa il intrebe daca te place si daca el spune ca da atunci zii aceluiasi prieten sa-l impinga si sa se combine cu tine si dupa tu ai sa zici da, ii dai papucii celuilalt si veti trai fericiti pana la adanci batraneti adica pana te inseala si...am mers prea departe/// succeslove struck

| kittty a răspuns:

Hi:* Eu zic sa te gandesti bine la ce vrei sa faci`[Si acolo cu ignore`.e posibil sa te fi pus pe prmn. offlineon the phone, dragoste cu forta nu se poate`, gandeste-te si la baiatu`ala.si ca ce ii faci tu lui ti se poate intampla si tie.happy, pune`ti "gandurile" in oridine.si incepe cu incepu`tu cum trebuie:*
>:d< Succesblushing

| 88All4U88 a răspuns:

Pe baiatul cu care esti acum daca nu il placi lasa-l in pace, va afla si va fi foarte ranit, mai bine te desparti u de el cat despre cel care iti place tie iti raspund ca un baiat: Cred ca te place am facut si eu asa cu o fata doar ca acum suntem doar amici chiar daca eu as vrea sa fim ceva mai mult.Bafta!