| radu32 a întrebat:

Bună dimineața! Ce părere aveți de seturile de 10, 12 sau 18 culori de tempera la tub de la Daco. Le-a încercat cineva, sunt cu adevărat tempera ori cu totul altceva decât tempera,ce părere aveți despre ele? Daco are și seturi de guașe, acrilice, ulei, etc. Eu am pictat în tempera dar de la Combinatul Fondului Plastic, las un link cu setul de 18 mai jos. Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Multumesc, sarbatori frumoase! Le cumparam de la o galerie de arta care avea si un mic magazin.Intre timp s-a inchis, din pacate. Online nu am comandat, cred ca nu merita daca transportul costa mai mult decat comanda in sine.

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Eu cred ca sunt mai bune tempera de la Koh-I-Noor.Multi ani am folosit numai din astea. Tuburile esentiale (alb, negru, galben) le cumparam separat la bucata, nu imi ajungea niciodata ce e in set.

| radu32 explică (pentru dullcat):

Bună dimineața și sărbători fericite! De unde ați cumpărat tempera Koh-I-Noor la bucată, se găsește orice culoare din set, la bucată mă refer?! Aveți niște linkuri de unde să comand doar două trei culori? Vă mulțumesc mult și o zi frumoasă! happy

| radu32 explică (pentru dullcat):

Mulțumesc frumos! Am găsit pe internet culori tempera Koh-I-Noor la bucată dar la 4...5...7 lei iar transportul e 20 de lei, nu prea se rentează. Aici în Timișoara, magazinele de arte plastice nu au la bucată tempera Koh-I-Noor dar, au de la alte firme! happy O seară liniștită și multă sănătate happy

| dullcat a răspuns (pentru radu32):

Multumesc, sarbatori frumoase! Le cumparam de la o galerie de arta care avea si un mic magazin.Intre timp s-a inchis, din pacate. Online nu am comandat, cred ca nu merita daca transportul costa mai mult decat comanda in sine.

| nevermind1234 a răspuns:

Nu le-am încercat, dar nu văd de ce nu ar fi chiar tempera. adică sunt cele mai "simplu" de produs. Pe baza de apă și cu finisaj opac. Poți avea pretenții la acuarele pentru ca trebuie sa fie transparente, sau la acrilice, câta putere de acoperire au. Dar la tempera e mai simplu. Eu zic sa iei cu încredere.