| serputzz a întrebat:

Bună!
Doresc sa creez o manga si am cateva idei.
Spre exemplu vreau sa fie ceva un pic psihologic, dar legat de gangsteri.
Ideea mea este cam asa:

Capitolul 1

Kazumi striga-,, TOTUL A INCEPUT ATUNCI!’’

Anul 1983, Kazumi mergea spre scoala. Ca de fiecare data intra in clasa si se aseaza la banca sa de langa geam.
Incepe ora de engleza (el fiind japonez). Se uita la ceas. Mai erau 6 minute. Privind pe geam si asteptand sa se incheie ora, vede o banda de motociclisti trecand prin fata scolii.
Unul dintre ei se accidenteaza de o masina si intra prin parbriz.
Ora se incheie si ajunge acasa. Vede la stiri incidentul.
Omul din masina a murit, iar celalalt a fugit de la locul faptei.
Cautand pe internet informatii despre fugar, afla ca facea parte dintr-o organizatie foarte periculoasa din Tokyo. Porecla lui era Akiyoshi, care inseamna sters, oamenii asemanand acest nume cu faptul ca nu i se cunoaste identitatea. Avea varsta de 24 ani si o inaltime de 1.90 spre 2 metri.
Era cunoscut pentru ca conducea o banda periculoasa si facea ilegalitati precum furt sau ucis.
Deoarece era noapte și îi era somn, Kazumi s-a pus sa se culce, dar aude un zgomot.
O bomba cu fum a fost aruncata in casa lui, iar o multime de persoane au navalit in apartamenul său.
Era vorba de banda Spirhite, Kazumi dandu-si seama de asta dupa uniforma lor roșie cu negru.
Nu știa motivul pentru care au venit, dar chiar și asa își dadea seama ca este la un pas de moarte.

Chapter 2

Banda il vede infricosat pe Kazumi si incepe sa-l loveasca, el zbatandu-se.
La scurt timp un vecin a lui Kazumi aude zgomotul din apartament si da buzna in el.
Cei din Spirhite incep sa-l loveasca zicandu-i ca-i incurca.
Acesta cade la pamant, iar cei din banda fug deoarece tocmai ce se auzeau sirenele politiei.

20 August
Sachiro, vecinu lui Kazumi, ajunge la spital cu rani grave, iar politia incepe o ancheta legata de incident.

Kazumi este intrebat mai multe si isi povesteste viata.
Kazumi le povesteste despre cum tatal lui conducea, iar o masina a intrat pe contra-sens, omorandu-l pe acesta, iar mama sa se afla pe locul din fata, murind si ea.
Nu isi mai amintea aproape nimic, numai faptul ca nu a fost arestat nimeni si nu s-a luat nicio masura.

Chapter 2 incheiat!

Chapter 3
Dupa ce le-a povestit politiei incidentul cu parintii sai, a plecat spre casa.
Pe drum vede o persoana care si-a scapat geanta.
Kazumi vrea sa il ajute pe barbat sa-si ridice geanta, doar ca atunci cand s-a apropiat a vazut in geanta o masca.
Masca aceea era a celor din Spirhite.
In ciuda faptului ca omul apartinea celor din spirhite, s-a oferit sa-l conduca pe Kazumi acasa.
Kazumi se simtea linistit in preajma tipului si considera ca este un om de treaba.
Fac cunostinta si merg mai departe, pana la casa lui Kazumi

Kostov, caci asa il cheama, ii spune ca stie ca i-a vazut masca...

Chapter 3 incheiat

Chapter 4

Kazumi ii spune ca vrea sa faca parte din banda Spirhite.
Kostov ii zice ca va putea sa intre in banda lor doar daca liderul este de acord, dar ii va oferi promovarea lui.
Kazumi il saluta si intra in casa lui, cu gandul ca cineva din spirhite ale legatura cu moartea parintilor lui si ii va putea razbuna.

21 August
Kazumi iese din casa pentru a merge la scoala, dar este intampinat de Kostov care ii spune ca liderul bandei vrea sa il vada neaparat.
Kazumi abandoneaza scoala si este condus de Kazumi pe motocicleta sa pana la o cladire de la marginea orasului.
Kostov opreste si il conduce pe Kazumi pritre niste cladiri ruinate pana la o scara cu usa de la intrare deschisa.
Urca scarile pana la o usa de apartament pe care o deschid.
Acolo, seful bandei statea la biroul lui.
Numele acestuia era Ryu.

Chapter 4 incheiat!

Chapter 5

Ryu il intreaba pe kazumi cine este.
Kazumi se prezinta, spunand cum il cheama, cati ani are si scopul lui, acela de a fi dispus sa-si dea viata pentru el (bine inteles ca minte).
Ryu ii spune ca pentru a intra in banda este nevoie de un lucru care sa ii dovedeasca ca este demn.

Misiunea lui Kazumi este de a omorî un tip pe nume Balstoun.
Ryu ii ofera lui kazumi mai multe informatii cu privire la acesta.

Kazumi, aflat la un restaurant unde era si Balstuon, asteapta momentul potrivit sa-l omoare.
Cand isi scoate pumnalul sa ilinjunghie, de abia il ameninta cu cutitul, ca intra politia in restaurant.

Chapter 5 incheiat!

Chapter 6

Un politist indreapta pistoluol catre Kazumi.
Acesta il ia ca si ostatic pe Balstoun.
Politia se apropie de Kazumi, iar acesta fuge dupa ce il raneste pe ostatic.

Kazumi fuge in depozitul de alimente al restaurantului, iar apoi vede o usa deschisa pe care iese, ajungand in strada.
Kazumi fuge pana ajunge intr-un gang unde se afla si Kostov cu alte persoane.

Kazumi ii povesteste ce s-a intamplat.
Se aud sirene de politie.

Kostov il trage pe Kazumi intr-o alta cladire abandonata, care a fost o macelarie de carne de porc.
Isi scoate cutitul...

Chapter 6 incheiat!

Chapter 7

Kazumi il intreaba ce se petrece.
Kostov ii spune ca de fapt totul a fost inscenat.
Masca, geanta si faptul ca l-a chemat in banda.
Absolut totul!

De la inceput a fost un plan de doi bani, prin care sa il omoare.
De ce?
Pentru ca i-a omorat parintii.
A vrut sa-l prinda descoperit pentru a il omorî si sa nu o faca Kazumi.
Kazumi l-a intrebat de ce i-a omorat familia si doreste sa il omore si pe el.
,, Just fun!’’
Kazumi zice,, Am venit aici ca sa-l gasesc pe cel care mi-a ucis parintii si in tot acest timp era langa mine!’’
Ultimele cuvinte ale lui Kostov inainte de incheiere au fost,, Stii, la un moment dat realizezi ca tot ce este egal distribuit in lumea asta este inegalitatea.’’

Sfarsit!

Stiu ca o sa dureze cam 1 an sa desenez tot acest lucru, dar imi asum si o sa ma tin de treaba.
Doresc sa va intreb daca aveti vreo sugestie in legatura cu povestea sau daca trebuie ceva modificat!

Acesta este planul nedezvoltat al povestii, manga va fi mult mai elaborata.

1 răspuns:
| Capybaraîndepresie321 a răspuns:

Wow, te susțin și îți doresc succes