| anonim_4396 a întrebat:

Eu si gasca vrem sa ne cautam un loc numai al nostru.Sa inchiriem un apartament e prea scump si nu ar da toti banii [ suntem 12 persoane] asa ca nu e o idee buna.Am mai venit eu si prietenul meu cu cu cateva ideei.Care din ele vi se par mai convenabile?
1)sa ne construim un loc langa padure, micut dar sa avem un asa zis" acoperis de-asupra capului" mai stai cu o patura,mai joci carti,mananci ceva, te mai adapostesti de ploaie etcc.
2)Cautam o cladire/casa parasita si putem petrece pe acolo timpul,dar ne-am gandit la dezavantaje cum ca daca ne vede politia o incurcam, adica nu poti intra intr o casa parasita prin efractie!
Imi puteti spune care ar fi avantajele si dezavantajele din punctul vostru de vedere la cele de mai sus?
Unde credeti ca ne-am putea gasi un loc unde sa stam cu totii?

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Casa din padure ar fi mai potrivita daca faceti ceva foarte simplu si care sa poata fi distrus in lipsa voastra.
Casa parasita este riscanta, se pot pripasi acolo oameni ai strazii si puteti avea necazuri. Ca sa nu maai vorbesc ca astfel de locuri pot deveni insalubre si pot reprezenta un pericol pentru sanatate. Puteti avea problem cu proprietarul si politia.

| cristimihailov a răspuns:

O terasa de bloc? Asta daca va intelegeti bine cu vecinii si nu sunt aia disperati ca le cracanati acoperisul si le vine ploaia?

| Aaxell a răspuns:

Ai spus ca apartamentul este scump, chiar asa este. In legatura cu casa din padure sa fim seriosi, doar in desene am mai vazut asta... in plus cred ca ar costa mai mult decat apartamentul si despre intrarea prin efractie, chiar e o idee naspa... Parerea mea e sa iesiti la un suc, in oras, la un pub ceva, afara pe oriunde, La mall. Sunt asa multe locuri mult mai distractive. Bafta!

| Sfinnx a răspuns (pentru Aaxell):

Da dar legat cu "casuta in padure" de fapt e undeva pe un mal unde sunt copaci, doar ca infigem niste lemne in pamant, ca padurea e destul de aproape, punem un acoperis, niste nailor, pe jos probabil tot lemn sau nailon si paturi. undeva unde e retras ca sa nu le fure/strice tiganii.Dar totusi e mult de munca.
-un fel de cort-