| anonim_4396 a întrebat:

As dori niste sfaturi.de mica stau la bunici, faza naspa e ca nu pot face absolut nimic din ce fac cei de varsta mea (19 ani)

cititi mai intai >aici- http://www.TPU.ro/......escarc-de/

partea si mai nasoala e ca ma trateaza ca pe un copil, ba chiar dau sa ma loveasca, ridica mana la mine si imi spun ca imi dau una de nu mai stiu cine sunt(mai ales bunicu-meu)si asta pentru ca imi spun si eu o parere(cu vocea ridicata, ce-i drept) pentru ca nu mai rezist sa traiesc in iadul ala, simt ca innebunesc, am ajuns la capatul puterii si... pur si simplu nu mai pot vorbi calm, ma iau toti dracii:( de multe ori cand bunicu-meu se enerveaza pe mine, se face ca fuge dupa mine sa ma prinda sa ma loveasca, dar eu ma inchid in baie, acolo stiu ca nu intra. si plang, plang si iar plang.si tremur foarte tare.baga o frica in mine de nici nu mai stiu pe ce lume sunt si incerc sa ma incurajez singura, ca totul va fi bine si ca voi scapa de ei, ca o sa am si eu intr. o buna zi o casa a mea, o familie, prieteni si tot ce imi doresc.ba chiar, cand eram mai mica se imbata foarte des si facea scandal, sarea la bunica-mea sa o bata, eu mereu ma bagam intre ei. a ridicat si cutitul la ea.strigam sa o lase in pace si culmea se calma. dar nu a tinut mult faza asta si a ridicat cutitul si la mine.numai eu stiu cum am trecut peste fazele astea care din pacate m-au marcat...

multumesc ca ati citit...si scuze daca v-am plictisit, dar am simtit nevoia sa ma descarc :(

6 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Ori pleci si iti ei viata in piept, ori ramai in stres, balamuc, scandal, poate si batai, ramai si nemaritata, o sa fi o ciudata in ochii multora, poate si fata mare. Ia legatura cu mama ta, s au daca ai pe cineva si pleaca, nu mai sta. Ori in alt oras, s au daca poti afara e si mai bine, dar bineinteles la cineva drag.

| Simona a răspuns:

Foarte impresionanta povestea ta.
In astfel de cazuri nu iti sta in putere sa schimbi ceva... e trist dar acesta e adevarul. Poti incerca sa iti creezi o lume a ta, o lume in care tu lupti pentru a-ti atinge visurile.Si daca iti doresti cu adevarat vei gasi puterea sa treci peste toate.Gandeste pozitiv, nu lasa atmosfera aceea negativa si violenta sa-ti afecteze viitorul.
Succes si sa fii tare

| alinutzacodruta a răspuns:

Mama nu ar avea curaj sa-i spuna. apoi se cearta si. nu e bine crying

| pufoletedebomboana a răspuns:

Http://SPAM/punctaj.php?user=pufuleti&id_user=18084
te rog daca nu-i cu suparare dami si mie un vot .

| pisikutza ta a răspuns:

Imi pare rau de tine dar cum auzi si ceilalti la cealalta intrebare incearca sa ii zici mamei tale tot ce neai zis noua si ea te poate ajuta ...vezi ea ti-a dat dreptul sa ai prieten asa ca bunica ta nu til poate lua zi mamei tale sa vb cu ea si sa ii zica ca nu mai esti un copil
mama ta e singura care te poate ajuta:*

| Catalin_7971 a răspuns:

Pleaca pur si simplu de acasa fara sa ii zici nimic ce iti poate face stai la prietenul tau pe la colegi si intoarcete dupa o saptamna si ii zici ca daca nu te lasa sa pleci pe afara cand vrei pleci si nu te mai intorci ma rog asa ii zici doar ei si daca refuza mai pleci o saptamana si tot asa o sa se obisnuiasca pana la urma cu ideea ca trebuie sa te lase in pace imi pare rau ptr tine sper sa iti fi fost de ajutor!