| siaaaa a întrebat:

Buna! Este cineva la liceu de arte pe arta teatrala? Cum au fost probele? Ce probe vi s au părut cele mai greu?

Răspuns Câştigător
| imu5252 a răspuns:

Ce sa zic, probele nu sunt de speriat, depind de la un liceu la altul, eu am avut cate o poezie de fiecare factură (lirică, de dragoste, etc.), o fabulă, un monolog.
Am dat si o probă muzicala, profesorul bătea un anume ritm, eu trebuia sa il bat aproximativ identic, profesorul indica niste note pe pian si eu trebuia sa le reproduc cu vocea si 2 cantece la alegere, le recomand pe cele de copiihappy
Trebuie sa te interesezi la liceul de arte din orasul tău daca se fac și cursuri de pregătire inainte (de obicei de prin februarie-martie).

| siaaaa explică (pentru imu5252):

Mie mi s-a spus și faptul ca aparatul dentar îmi afectează puțin dicția, ar fi o problema mare la rezultatul final?

| imu5252 a răspuns (pentru siaaaa):

Nu ar fi atât de mare, însă trebuie sa lucrezi la asta

| siaaaa explică (pentru imu5252):

Multumesc pentru răspunsuri☺️

4 răspunsuri:
| imu5252 a răspuns:

Sunt la facultatea de actorie, am facut și liceul de arte