| CAty_8935 a întrebat:

eu merg la o scoala normala, dar mi-as dori sa dau la liceul de arte. doar ca nu am facut niciun curs specific si nu am cunostinte despre aproape nimic din acest domeniu. stiu doar sa desenez, sa pictez si lucruri d.astea ce tin de arta plastica...big grin!

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu prea știu foarte bine la ce ți-ar fi util un asemenea liceu. Nu am habar ce vârstă ai și nici în ce clasă ești. Și eu am pictat. Cu multe mutări succesive mi s-au furat și am pierdut foarte multe tablouri. Asta nu înseamnă că nu aș putea să pictez și acum. Nu am habar, ce se poate învăța la un liceu tip Tonitza. La vremea respectivă eu am urmat un liceu normal. Se numea N. Bălcescu. În aceiași clădire funcționează acum, Liceul Sfântu Sava, despre care cred că este de n ori mai prost, în comparație cu fostul liceu Nicolae Bălcescu, care pe atunci era cotat, ca unul dintre cele mai bune licee din țară. Să îmi arăți și mie, dacă ești din București, niște desene făcute de tine. În ce stil pictezi? etc. Trebuie să înveți anatomie artistică, umană și animalieră. S-ar putea ca la liceul Tonitza, să fie și probă de modelaj sau ceva similar. Poate m-ai vorbesc cu tine. Tu nu ai pus nici o întrebare iar eu am scris diverse prostii.

| qMisaki a răspuns:

Hmm...Pai, ai grija, caci aici se invata jumate doar din asta...Mate, Romania geografie doar 50%. Eu zic ca e o scoala bunawinking. Cand vei creste mai mare spaer sa devi o maaaaaare pictorita. Succeswinking!
Funda :->?

| gad a răspuns:

Pai stii sa desenezi sau nu asta e intrebarea care ar trebui sa tio pui finca pahare sticle cos cu pere si mere si vaze stim toti
o e decizie destul de mare in cea ce priveste educatia finca daca ai alege-o pe cea gresita ai regreta