Întrebare recomandată | anduzzza a întrebat:

Dupa ce am locuit in Romania timp de 13 ani cu tata, am decis sa ma mut cu mama in Spania urmand sa imi vizitez familia din Romania in fiecare vara. Acum am 15 ani iar vara asta am posibilitatea sa merg in Anglia in vacanta insa ar trebui sa renunt la a mai merge in Romania. intrebarea mea este: voi ce ati alege sa faceti in locul meu: sa va vizitati familia sau o tara straina frumoasa? De cand eram mica visam sa merg in Anglia, sa vizitez Londra Oxford etc. insa imi este greu si sa nu imi vad familia din Romania mai ales ca am o sora mai mica de 6 ani care ma asteapta. Eu ma gandesc ca daca anul asta nu merg in Romania la anul as putea insa nu cred ca as mai avea ocazia sa vizitez Anglia deoarece nu cred ca s-ar mai organiza o astfel de excursie. Funda celor care justifica alegerea pe care ar face-o.

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Ai un vis si intr-o zi trebuie sa-l imdeplinim, la tine a venit ocazia. Familia poate astepta, du-te in Anglia, nu se stie in viata ce se va intampla si ca apoi sa regreti ca nu ai ales vacanta englezeasca happy. Familia si sora ta o poti vizita de Craciun ori de Paste cand ai vacantele scoalare.

Succes!

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi nu ai posibilitatea de a rezolva ambele probleme? Dacă nu, eu zic să vezi Anglia şi dacă ai posibilitatea, vizitezi familia de sărbătorile de iarnă, iar dacă nici aşa nu se poate vii în România în 2014.

Răspuns utilizator avertizat
| theona13 a răspuns:

Mergi in Anglia. familia mai poate astepta

| termopile480 a răspuns:

Daca as sta putin in Anglia asa sar merita ca ai acea odata in viata poate sansa dar daca e cu studiu etc posibil sa nu mai gasesti psihic fam ce ai avut-o sa fie reci fata de tine etc

| Markerportocaliu a răspuns:

Pai daca poti du-te cu familia ta in Anglia. Daca sunt divortati du-te unde crezi ca o sa te simti cel mai bine....bafta

| EoMafiotu57 a răspuns:

Chiar daca ai fost in Anglia eu cred ca mai bine stateai cu familia cu cei dragi totusi... poate mai aveai ocazii sa mergi.