| Alim177 a întrebat:

ma puteti ajuta cu o carte care sa ma poate scapa de orice retinere interioara?

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Mai bine iesi si socializeaza cu oamenii. Prin exercitiu se vad rezultatele. Poti citii 1000 de carti, daca nu stai de vorba cu oamenii, nu vei scapa de retineri interioare.

| anonimg a răspuns:

Te referi probabil la timiditate, la faptul că îți este greu să stai în mijlocul oamenilor.
Cunoștința te va scăpa de timiditate. Cunoașterea lucrurilor, a vieții, in unul din miile de domenii ale acesteia nu te va lăsa fără cuvinte. Cu cât mai mult cunoașterea de Dumnezeu este izvor nesecat al vieții acesteia și al celei veșnice.
"Calea către Hristos", "Hristos, Lumina lumii", Adevărul despre îngeri", "Minte, caracter și personalitate" sunt doar câteva titluri de cărți care vor impresiona mintea și inima și vor fi umplute cu cunoștința lui Dumnezeu.
https://m.egwwritings.org/ro/folders/216