| Andreea7000 a întrebat:

Maine am olimpiada de religie faza pe sector ( sunt din Bucuresti sector 5). Sunt clasa a VII-a si as avea nevoie de modele de subiecte. Daca se poate modele din ani cat mai apropiati.
P.S Daca ati fost si voi la olimiada de religie faza pe sector in clasa a VII in Bucuresti, poate chiar in sectorul 5, sa imi spuneti cum a fost. Greu?
FUNDA

3 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Iti faci griji pentru o olimpiada? mai ales la Religie? E cea mai usoara materie

| Andreea7000 explică (pentru DaniTDCI):

Ai fost tu la vreodată la olimpiada de religie? Da, e mai usoara ca ceea de la romana, matematica, franceza, biolgie etc. Dar si aici trebuie sa stii multe. Trebuie sa retii versete, numere, pilde, minuni, cum s-a întâmplat aia, ce e aia... Nu e asa usor precum pare.
Ah, si,, mulțumesc frumos" pentru,, ajutorul" pe care mi l-ai dat.

| Andreea1417 a răspuns:

Http://www.olimpiade.ro/....../materiale
poate gasesti pe site-ul acesta