| Andreea7000 a întrebat:

Maine am olimpiada de religie faza pe sector ( sunt din Bucuresti sector 5). Sunt clasa a VII-a si as avea nevoie de modele de subiecte. Daca se poate modele din ani cat mai apropiati.
P.S Daca ati fost si voi la olimiada de religie faza pe sector in clasa a VII -a in Bucuresti, poate chiar in sectorul 5, sa imi spuneti cum a fost. Greu?
FUNDA

7 răspunsuri:
| Stell99 a răspuns:

Am trait sa o vad si pe asta laughing

| AndraUritu a răspuns:

Heei si eu merg maine. Tot a 7-a si tot sector 5 laughing)
la ce scoala esti?
deci noua ne-a aratat un model din 2015 si erau intrebari din carte. Gen totul pana la lectia cu Vindecarea Orbului, toate erau din carte.
si eu acum repet. In principal sa stii sa explici ce e Biblia,
Sf. Traditie, dc a creeat Dumnezeu omul la sfarsit, chestii cu prietenia, diferenta dintre orbirea trupeasca si cea sufleteasca, dc spune Iisus "Lumina a lumii sunt"

| Andreea7000 explică (pentru AndraUritu):

Merg maine la scoala 280. Tu?

| AndraUritu a răspuns (pentru Andreea7000):

Daa si eulaughing cum te cheama ca poate nimerim in aceeasi sala rolling on the floor

| AndraUritu a răspuns (pentru AndraUritu):

Am zis bine ca ne da din aia cu omul happy

| Andreea7000 explică (pentru AndraUritu):

Eu am fost in sala 19 pentru ca numele meu nu era pe nici o lista. Tu?

| Andreea7000 explică (pentru AndraUritu):

Exact. happy