| KyraW a întrebat:

Poate nu e cel mai bun mod, dar ma gandeam sa impartasesc cu voi creatiile mele literare (poezii si proza).
www.pentrucanusuntdoarofata.blogspot.com Ma gandeam ca ar fi mai usor sa dau link la blogul unde tin totul decat sa transcriu aici vreo poezie. Ce parere aveti despre poezii?

1 răspuns:
| Yukiee a răspuns:

Salut.Apreciez atractia ta pentru poezie, insa poezie inseamna in primul rand (in secolul nostru) stapanirea limbii romane.Nu poti face asa greseli elementare ``Si-am inventat,si am creeat, si am compus `` (unde virgula nu sta dupa ``si``, iar ``creeat`` se scrie cu un singur ``e``). Daca si fi scris despre OTV sau posetele scumpe ale Udrei, n-as fi avut nimic impotriva greselilor gramaticale.Insa in poezie, proza sau orice, lucrurile trebuie facute ca la carte.Am citit doar o poezie de-a ta, a fost cum a fost pana la verdict care m-a dat gata: ``Ai fost un prost``.
Oricum, e nevoie de putin mai multa dedicare ca sa scrii poezie pe placul publicului de azi.Bafta