| 17girl a întrebat:

Stie cineva vreo facultate de arte plastice prin Spania? de preferat in Zaragoza sau prin apropiere? Sau daca nu oriunde in Spania.

7 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Da in Santiago de compostela!
ti-as fi dat mai multe detalii dar... iarasi imi sar in cap ca am copiat de pe google...cauta la bellas artes!

| Leea1234 a răspuns:

Fata sefilor mei...au o fata care a terminat arte plastice...si azi am intrebat-o!
a zis ca mai aproape de zaragoza ar fi universitatea din bilbao dar a zis ca este foarte grea...
mai este si in barcelona...
si ea a terminat in sevilla
mi-a spus sa-ti recomand facultatea din sevilla si salamanca!
dupa parerea ei sunt cele mai bune!
si se intra (dupa spusele ei )pe baza de dosar!

| snepy a răspuns:

Buna, si eu sunt in spania, si la anul ma duc la facultate de arte plastice /design grafic, este o facultate pe langa sevilla, maine ma uit pe un act si iti spun exact locatia

| emi a răspuns:

In Zaragoza nu stiu, insa in Madrid ai, chiar si in alcala de henares(tot madrid)unde locuiesc eu.
Ai si scoala de foto, si muzica.happy
Vrei sa faci arte? eu am terminat liceul de arte...bine faculta am facut-o de alte cele.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La madrid, mai mult ca sigur si poti face naveta cu trenul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aproape toate universitatile au facultate de arte plastice.intra in internet si ai sa gasesti, dar in cazul tau doar cea de la madrid este cea mai aproape. ai diploma de bac tradusa si recunoscuta prin minister? dureaza in jur de 4 luni, probabil ca intrebi pentru anul viitor, daca nu esti in spania trebuie sa treci o proba de selectivitate(un examen cunostinte generale)pentru bac sau proba de selectivitate pentru cei mai mari de 25 de ani, depinde de caz, daca esti aici stii ce ai de facut, cu nota de la bac se poate intra fara proba de selectivitate.

| Luffy a răspuns:

Draga mea Zaragoza are facultatile cele mai klumea pe langa Barcelona care i number one Madrid Granada deci tot ce trebuie sa faci i sa cauti acolo si artele plastice are nota de trecere mica, in Granada ii de 6, 4