Întrebare recomandată | ArualLazyOwl a întrebat:

Buna, stiti cumva pictori romani care au abordat tematica animalelor domestice? Orice informatie legata de acest subiect mi-ar fi folositoare, am de facut un fel de referat despre cai si taurine in pictura romaneasca si e mult mai greu de gasit informatie de cat m-am asteptat, ofer fundita si voturi, multumesc anticipat celor ce ofera raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| LQH a răspuns:

Grigorescu a pictat multe picturi celebre cu boi. Pentru cai, caută picturi legate de evenimente istorice și bătălii, poți vedea mulți călăreți. Dacă ai în zona un muzeu de artă, foarte probabil vei găsi pe-acolo ce nu ai găsi pe net.

2 răspunsuri:
| costiceacristian200 a răspuns:

Grigorescu!