| Baciu_Serban_1995 a întrebat:

sunt un bun desenator (portrete, ilustratii, etc) dar pana acum am folosit doar creionul chimic...si as vrea sa ma aprofundez in ale desenului....imi poate recomanda cineva vreun set de creioane/creoane?

Răspuns Câştigător
| ella2o a răspuns:

Din fericire pentru tine, ai de unde alege: carbune, creioane grafit [atentie aici, exista o varietate de intensitati masurate in numere&litere, de la HB la B9],tus [desi e putin mai dificil, si rezultatele sunt pe masura odata ce-l stapanesti], iar daca-ti doresti ceva color ti-as recomanda pastelurile.Toate cele mentionate se gasesc atat la bucata, cat si in seturi, la preturi rezonabile.
Spor la treaba! happy

1 răspuns:
| pizzahut a răspuns:

Ai incercat pana acum sa folosesti carbuni? Exista carbuni speciali la diferite dimensiuni (mai grosi, mai subtiri). Eu am incercat de cateva ori sa desenez cu acestia si sunt multumita!