| Kuro a întrebat:

Buna TPU.
Acum ceva timp mi-am cumpărat un set de creioane colorate Polychromos de la Faber Castell și nu ma prea pricep sa colorez,la schița zic eu ca pot destul de bine (Chiar dacă nu ma prea pricep la proporții ). Intrebarea mea este, cum as putea colora mai bine? Exersez pe fiecare desen dar pur și simplu arata urat și stric schițele, exista tehnici sau trucuri pentru a colora mai bine?
Dau funda, Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| teajutcumpot a răspuns:

Buna, Kuro! Poti incerca diverse tutoriale pe Youtube, poate inveti cateva trucuri de acolo.

Dar cel mai bun truc pentru a colora mai bine este sa colorezi cat mai mult happy

Spor!